HRZZ projekt

Sistematski pregledi za redovite studente prve godine studija

Objavljeno 16. 10. 2018.
Podsjećamo studente prve godine preddiplomskog studija na obvezu obavljanja sistematskih pregleda propisanu točkom 1.8.1.5. Plana i programa mjera zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja (NN 126/06)

• 1.8.1.5. Sistematski pregled na prvoj godini studija
    Provodi se u svrhu kontrole zdravstvenog stanja, uvida u navike i ponašanje, prilagodbe na studij te utvrđivanja zdravstvenih rizika.
    Izvršitelji: nadležni tim u djelatnosti preventivno-odgojnih mjera za zdravstvenu zaštitu školske djece i studenata.

Sistematske preglede provode liječnici navedeni u popisu, koji smo primili od dr. Nataše Dragaš-Zubalj, voditeljice Odjela školske i sveučilišne medicine.