Poziv na radionicu GPU programiranja

Objavljeno 10.06.2013.
Sveučilišni računski centar u Zagrebu (SRCE) u suradnji s Odjelom za informatiku, Tehničkim fakultetom i Odjelom za fiziku organizira dvodnevnu radionicu iz GPU programiranja 27. i 28. lipnja od 10:00-16:00 h u učionicama Odjela za informatiku.

Pozivamo vas da sudjelujete na radionici koju održavamo u Rijeci:

GPU programiranje (u trajanju od 12 sati)

27.6.2013., 10-16 h
                                            28.6.2013., 10-16 h

Kampus na Trsatu, Zgrada Sveučilišnih odjela, Odjel za informatiku, R. Matejčić 2.

Radionica je namijenjena svima zainteresiranima za programiranje na grafičkim procesorima, a posebno korisnicima računalnog klastera Isabella (isabella.srce.hr) i Hrvatske nacionalne grid infrastrukture CRO NGI (www.cro-ngi.hr) čiji su sastavni dijelovi i GPU resursi.

Radionica će pokriti osnovne teme vezane za programiranje na grafičkim procesorima. Prvi dan će se dati pregled razvoja grafičkih procesora i tehnologija koje omogućuju korištenje GPU-ova za napredno računanje. Također će se obraditi praktični primjeri korištenja grafičkih procesora u svrhu ubrzavanja računa, uz usporedbu brzine izvođenja računskih operacija na GPU-ovima sa brzinom na CPU-ovima.

Drugi dan će biti posvećen naprednijim primjerima, kao i dostupnim bibliotekama koje koriste GPU-ove za izračun, uz usporedbu performansi takvih biblioteka sa performansama standardnih biblioteka koje koriste samo CPU za izračun.

Radionica je za polaznike besplatna, ali uz obveznu prijavu. Molim Vas da se za sudjelovanje prijavite na

do zaključno 21.6. O odabranim polaznicima obavijestit ćemo na stranicama

www.cro-ngi.hr.

Radionicu organiziramo u suradnji s riječkim kolegama te se zahvaljujem Zlatanu Caru s Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Tomislavu Jurkiću s Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, kao i njihovim ekipama.

Lijep pozdrav

Dobriša Dobrenić, pomocnik ravnatelja, voditelj CRO NGI