Može li riječka medicina opstati bez sveučilišne bolnice?

Objavljeno 06.12.2013.
Medicinski fakultet u Rijeci organizira tribinu naslovljenu ''Može li riječka medicina opstati bez sveučilišne bolnice?'' koja će se održati na Medicinskom fakultetu u Rijeci (B. Branchetta 20, predavaonica br. 2 na prvome katu) u ponedjeljak, 9. prosinca 2013., s početkom u 17 sati.

Na tribini će govoriti prof. dr. sc. Herman Haller, ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Rijeka, prof. dr. sc. Stipan Jonjić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1999.-2003., prof. dr. sc. Miljenko Kapović, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 2003.-2008., prof. dr. sc. Marija Kaštelan, predsjednica Vijeća za znanstveno-nastavnu djelatnost Kliničkog bolničkog centra Rijeka, prof. dr. sc. Pero Lučin, rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Vladimir Mićović, ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije, prof. dr. sc. Damir Miletić, predsjednik Stručnog vijeća Kliničkog bolničkog centra Rijeka, nasl. doc. dr. sc. Vladimir Mozetič, predsjednik Županijskog povjerenstva Primorsko-goranske županije Hrvatske liječničke komore i ravnatelj Poliklinike Medico Rijeka, prof. emerit. dr. sc. Danilo Pavešić,dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1995.-1999. i rektor Sveučilišta u Rijeci 1998.-1999., akademik prof. emerit. dr. sc. Daniel Rukavina, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1983.-1987. i rektor Sveučilišta u Rijeci 2000.-2009., prof. dr. sc. Ante Simonić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1990.-1994., prof. dr. sc. Branko Šestan, ravnatelj Klinike za ortopediju Lovran, prof. dr. sc. Alan Šustić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci i Ivo Usmiani, mr. pharm., predsjednik Savjeta Sveučilišta u Rijeci i predsjednik Uprave Jadran – Galenskog laboratorija, d.d., Rijeka.
Nakon obraćanja sudionika, uslijedit će rasprava i potpisivanje „Apela za spas riječke medicine“.
Modertaori tribine su prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, Elvira Marinković Škomrlj i Nađa Berbić, a organizatori Udruga Alumni MedRi i Katedra za društvene i humanističke znanosti u medicini Medicinskog fakulteta.
S obzirom na značaj ovog događaja za budućnost riječke medicine, Rijeke i regije, molimo Vas da nam pomognete da obavijest o njegovom održavaju stigne do svih zainteresiranih.