Studentske vijesti

Živa knjižnica

Objavljeno 9.12.2019.
Dragi studenti,

Udruga PaRiter i Gradska knjižnica Rijeka pozivaju vas na Živu knjižnicu  koja će se održati povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, u utorak, 10.12.2019. od 16:30 do 19:30 sati u Narodnoj čitaonici (Rijeka, Korzo 24).

Živa knjižnica djeluje kao i svaka druga knjižnica – čitatelji/ice dođu i „posude“ knjigu na ograničeno vrijeme. Jedna razlika ipak postoji - u živoj knjižnici ljudi su knjige, a priče nisu fikcija. Naime, žive knjige su ljudi s nesvakidašnjima pričama i životnim iskustvima, odnosno pripadnici i pripadnice manjinskih skupina koje su vrlo često diskriminirane ili stigmatizirane, a s kojima većina od nas nikad nije imala mogućnost popričati ili ih upoznati.

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže i da svi zajedno u opuštenoj atmosferi naučimo više o životima ljudi koji s nama dijele svakodnevicu. Dođite u živu knjižnicu i proširite svoje vidike, upoznajte nove ljude te preispitajte svoja uvjerenja i prevladajte predrasude!

Više informacija možete pronaći na linku