Klaudija Lončarić

Telefon: 584 615
   E-mail: klaudija.loncaric@phy.uniri.hr
   Osobna mrežna stranica: https://www.phy.uniri.hr/~kloncaric2/

Kolegiji (Fakultet za fiziku):
   - Fizika IV: toplina i osnove statističke fizike
   - Fizički praktikum II
   - Fizički praktikum III
   - Metodički praktikum laboratorijskih pokusa iz fizike
   - Obrada eksperimentalnih podataka iz fizike
   - Osnove informatike
   - Računalna fizika (do 2021./2022. ak. god.)

Kolegiji (Medicinski fakultet):
   - Medicinska fizika i biofizika

Kolegiji (Fakultet dentalne medicine):
   - Fizika
   - Physics

Detalji o znanstvenom, nastavnom i stručnom radu, mogu se pronaći na portfelju UNIRI.

KRATAK ŽIVOTOPIS I OBRAZOVANJE

2011.  magistra edukacije fizike i informatike, Sveučilište u Rijeci, Odjel za fiziku
2009.  sveučilišna prvostupnica fizike, Sveučilište u Rijeci, Odjel za fiziku

RADNO ISKUSTVO

2023. -            viši prerdavač, Sveučilište u Rijeci, Fakultet za fiziku
2018. - 2023.  predavač, Sveučilište u Rijeci, Fakultet za fiziku
2012. - 2018.  znanstveni novak-asistent, Sveučilište u Rijeci, Odjel za fiziku

NAGRADE I PRIZNANJA

2023.  Nagrada za nastavnu izvrsnost Sveučilišta u Rijeci
2019.  Nagrada za nastavnu izvrsnost Sveučilišta u Rijeci
2017.  Nagrada za nastavnu izvrsnost Sveučilišta u Rijeci

ZNANSTVENA DJELATNOST

Astrofizika - potraga za ekstrasolarnim planetima pomoću efekta mikrogravitacijske leće

ZNANSTVENA USAVRŠAVANJA

SAAO (South African Astronomical Observatory), Cape Town (Sutherland), Južnoafrička Republika,
21. 6. - 11. 7. 2014.

ZNANSTVENI RADOVI

Znanstveni radovi

Calchi Novati,S.;...; Dominis Prester, Dijana;...; Lončarić, Klaudija;...DePoy D. L.
Pathway to the Galactic Distribution of Planets: Combined Spitzer and Ground-Based Microlens Parallax Measurements of 21 Single-Lens Events, The Astrophysical Journal, 804 (2015), 1, 20

Beaulieu, J.-P.; Batista, V.; Bennett, D. P.; Marquette, J.-B.; Blackman, J. W.; Cole, A. A.; Coutures, C.; Danielski, C.; Dominis Prester, D.; Donatowicz, J.; Fukui, A.; Koshimoto, N.; Lončarić, K.; Morales, J. C.; Sumi, T.; Suzuki, D.; Henderson, C.; Shvartzvald, Y.; Beichman, C.
Combining Spitzer Parallax and Keck II Adaptive Optics Imaging to Measure the Mass of Solar-like Star Orbited by a Cold Gaseous Planet Discovered by Microlensing, The Astronomical Journal, 155 (2018), 2, 78

Stručni radovi

Ivana Poljančić Beljan, Rajka Jurdana-Šepić, Nataša Erceg, Klaudija Lončarić, Velimir Labinac, Laura Sutlović, Zbirka digitalnih sadržaja za nastavu fizike i prirodoslovlja, Zbornik radova XVI. hrvatskog simpozija o nastavi fizike (2023), 5-11 str.

Mariza Sarta Deković, Klaudija Lončarić, Ivana Poljančić Beljan, Ivana Jelovica Badovinac, Prilagodba nastave za studente s posebnim potrebama na Fakultetu za fiziku Sveučilišta u Rijeci, Zbornik radova XVI. hrvatskog simpozija o nastavi fizike (2023), 193-199 str.