Docentica Mance vodila radionice o važnosti očuvanja vode i okoliša

Objavljeno 28. 9. 2021.
U Samoboru su 23. rujna 2021. u okviru programa “Suvremena znanost kroz postav muzeja” održane radionice za učenike osnovnih škola s tematikom “Čudesni svijet vode”. Radionice su vodili docentica Diana Mance s Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci i docent Dalibor Paar sa zagrebačkog PMF-a.

Cilj radionica je da se djecu na zanimljiv i inspirativan način uvede u teme koje su bitne za čovječanstvo, a jedna o njih je voda, za koju se često kaže da je zlato 21. stoljeća.

Djeca su mogla saznati i kroz pokuse se uvjeriti da voda brzo ulazi u podzemlje te da bez vode nema života. Pokusima im je ukazano i na to da je voda izuzetno oskudan resurs te da je krški reljef izrazito osjetljiv na onečišćenja.

Radionice su izvedene u sklopu programa koji se provodi u suradnji Samoborskog muzeja, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Fizikalnog društva – Split i udruge SURLA, a uz potporu Grada Samobora i Zagrebačke županije.