Izložba "Inspiracije iz nanosvijeta"

Objavljeno 26. 2. 2020.

Otvorenje izložbe "Inspiracije iz nanosvijeta" održat će se u ponedjeljak, 2. ožujka 2020. godine u 18 sati u prizemlju zgrade sveučilišnih odjela na kampusu na Trsatu (Radmile Matejčić 2). "Inspiracije iz nanosvijeta" zajednička je izložba Odjela za fiziku i Centra za mikro- i nanoznanosti i tehnologije i Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, nastala na inicijativu prof. dr. sc. Mladena Petravića, a ostvarena pod vodstvom doc. dr. sc. Ivane Jelovice Badovinac.

Na izložbi se možete upoznati s radom Laboratorija za pretražnu elektronsku mikroskopiju, otkriti onu znanstvenu, ali i umjetničku komponentu rada kroz slike nanosvijeta snimljene tim moćnim mikroskopom te pogledati radove studenata Akademije, pod vodstvom doc. mr. art. Darije Žmak Kunić, nadahnute tim slikama. Projekt Inspiracije iz nanosvijeta je financiralo Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 - Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava - Susjedstvo Kampus. Izložba će biti postavljena do 5. ožujka 2020. godine.