Otvorenje instalacije "I'm not a robot"

Objavljeno 18. 6. 2020.
Sveučilišni Kampus kao jedno od 27 susjedstava u programskom pravcu Rijeka EPK 2020 domaćin je umjetničke hortikulturne instalacije Darka Fritza „I'm not a robot“. Slova su ispisanim suhozidom na jednoj od zelenih površina Kampusa, a gradilo ih je osamdesetak sudionika majstorskih radionica suhozidne gradnje održanih u organizaciji Udruge "4 grada Dragodid". Rad propituje pojavu razvoja umjetne inteligencije i širokog raspona socijalnih problema koji to prate, uključujući i nove pojave u kojima se digitalnim alatima reprogramira društvo na nesvjesnom nivou.

Službeno otvorenje instalacije upriličeno je 17. lipnja 2020. na kojem su govorili rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije Sonja Šišić, Emina Višnić iz tvrtke Rijeka 2020, autor instalacije Darko Fritz te voditeljica Kampus kreativnog tima prof. dr. sc. Rajka Jurdana-Šepić.

Više informacija možete pronaći na Facebook stranici Odjela za fiziku i mrežnim stranicama Sveučilišta u Rijeci