Prijem studenata prve godine preddiplomskog studija Fizika

Objavljeno 1. 10. 2021.
U četvrtak, 30. rujna 2021. održan je prijem studenata prve godine preddiplomskog studija Fizika na Odjelu za fiziku. Tom prilikom su studentima i djelatnicima Odjela za fiziku uručene godišnje nagrade za najbolji znanstveni, diplomski i završni rad. Nagradu „Najbolji znanstveni rad u 2021. godini“ dobio je Tomislav Terzić za rad pod naslovom „Bounds on Lorentz invariance violation from MAGIC observation of GRB 190114C“ objavljen u časopisu Physical Review Letters, a nagradu za najbolji znanstveni rad mladog znanstvenika dobio je Luka Zurak za rad pod naslovom "Testing scalar diffraction theory: Gaussian beam on a slit" objavljen u časopisu Journal of the Optical Society of America A. Najbolji diplomski rad obranjen u 2020. godini je rad "Study of axion-like particles signatures in the very-high-energy gamma-ray spectra of active galactic nuclei" Ivane Batković, dok je rad "Vremenski ekstremi i njihove posljedice" Lucije Brevulj izabran za najbolji završni rad obranjen u 2020. godini. Čestitamo dobitnicima i njihovim mentorima!