Otvoreni dan Odjela za fiziku

Objavljeno 24.11.2015.
Otvoreni dan Odjela za fiziku održat će se u ponedjeljak 30. studenoga 2015. godine, u zgradi Sveučilišnih odjela, Ulica Radmile Matejčić 2. Pozivamo zainteresiranu javnost da nas posjeti i upozna se s nastavnim i znanstveno-istraživačkim radom Odjela.

Kroz posjete laboratorijima koji uključuju polusatne radionice/demonstracije posjetitelji će se upoznati s opremom (ne propustite vidjeti novonabavljeni vrhunski mikroskop!) i tematikama eksperimentalnih istraživanja na Odjelu. Sudjelovanje znanstvenika Odjela na velikim astročestičnim eksperimentima bit će predstavljeno popularnim predavanjem, a nastavna aktivnost kroz posjet praktikumu i zanimljivim demonstracijskim pokusima. Posebno ističemo, po prvi put, edukativnu predstavu za najmlađe uzraste.

Detalje programa Otvorenog dana možete pročitati ovdje.

Molimo zainteresirane ako je moguće, pogotovo ako dolaze u većoj grupi, da najave svoj dolazak voditelju Otvorenog dana (Darko Mekterović darko.mekterovic@phy.uniri.hr) radi lakše organizacije. U slučaju većeg interesa, uz dva termina za posjetu laboratorijima bit će organizirani i dodatni.