Natječaj za radna mjesta Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, svibanj 2019.

HRZZ projekt

Posjet Laboratoriju za toplinska mjerenja

U četvrtak 26.4. studenti IV. semestra koji slušaju kolegij "Fizika IV: Toplina i osnove statističke fizike" imali su priliku u pratnji asistenta Vujnovića posjetiti Laboratorij za toplinska mjerenja na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, gdje je doc. dr. sc. Paolo Blecich održao predavanje iz infracrvene termografije. Nakon predavanja prisutni studenti obišli su laboratorij te su imali priliku raditi s infracrvenom kamerom s nehlađenim mirkobolometarskim osjetnicima koja se koristi za jednu od najzastupljenijih beskontaktnih termometrijskih metoda raširenih i u laboratorijskom i znanstvenom radu, ali i u praktičnoj primjeni.

Fotografije s posjeta i termogram