Diplomski studij Fizika i informatika

Sveučilišni diplomski studij Fizika i informatika na Sveučilištu u Rijeci je nastavnički studij koji traje 2 godine, odnosno 4 semestra, ima 120 ECTS-a, a izvode ga Fakultet za fiziku, Fakultet informatike i digitalnih tehnologija te Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci.

Zasnovan na dogogodišnjoj tradiciji nastavničkih studija prirodoslovlja i matematike na Sveučilištu u Rijeci, ovaj studij osposobljava buduće nastavnike fizike i informatike za rad u osnovnim i srednjim školama.

Temeljna se znanja na studiju stječu iz metodika nastave fizike i informatike uz nastavnu i školsku praksu, te iz pedagoško-psihološke grupe predmeta kao i niza izbornih kolegija vezanih za nastavnički poziv. Uz predmete namijenjene nastavničkoj komponenti studija, studij sadrži i velik broj stručnih predmeta iz fizike i informatike koji su nadgradnja onima s preddiplomskog studija fizike, te omogućavaju diplomiranom studentu paletu mogućnosti za zapošljavanje u javnom i privatnom sektoru.

Diplomski studij Fizika i informatika može se upisati nakon stečene kvalifikacije prvostupnika na preddiplomskom studiju Fizika, smjer Informatika, kojeg izvodi Fakultet za fiziku ili na srodnom studiju uz polaganje razlikovnih ispita.

Završetkom diplomskog studija student stječe naziv MAGISTAR EDUKACIJE FIZIKE I INFORMATIKE.

Nastavni plan s popisom predmeta
 
Opis studijskog programa i programi predmeta
 
Voditelj studija


Od studentica i studenata Fakulteta za fiziku Sveučilišta u Rijeci očekuje se poštovanje općih normi etičnosti i profesionalnosti u domeni studentskih prava i obaveza sadržanih u Etičkom kodeksu studenata i studentica Sveučilišta u Rijeci. Povrede studentskih obveza i neispunjavanja obveza te druga pitanja stegovne odgovornosti uređuje Pravilnik o stegovnoj odgovornosti studenata i studentica Sveučilišta u Rijeci.

Svaka upotreba tuđeg teksta ili drugog oblika autorskog djela, kao i upotreba ChatGPT ili bilo kojeg drugog alata čija se funkcionalnost temelji na tehnologiji umjetne inteligencije, bez jasnog i nedvosmislenog navođenja izvora, smatra se povredom tuđeg autorskog prava i načela akademske čestitosti te predstavlja tešku povredu studentskih obveza i za sobom povlači stegovnu odgovornost i stegovne mjere sukladno Pravilniku o stegovnoj odgovornosti studenata.
 
.